GENÇ İLTER

B PLANI

24.07.2020
627
B PLANI
Reklam

“Sanki erik dalına çıkmıştım da orada üzüm yiyordum ama bahçe sahibi gelince cevizlerini neden yediğimi sormuştu.”

Hayat budur işte, biz erik dalına çıktığımızı sanırken bizi ceviz dalından indirir. Kurduğumuz hayaller, koyduğumuz hedefler farklı fakat gittiğimiz yol aynıdır aslında, bu yüzdendir ki aynı hedefe aynı hayalle gidenlerin “sen giderken ben dönüyordum” diyerek başladığı sözün devamında tavsiyelerini(!) esirgememeleri.

Aynı hayali kurduğum biriyle tanışmıştım farkımız, o kişi hayaline ulaşmışken ben yolumda adımlarımı yeni atmaya başlamıştım. Ona hedeflerim ve yolda nasıl ilerleyeceğimi anlattığımda bana “B planı insanı yavaşlatır ve sonunda vazgeçirir iyisi mi tek hayal tek hedef tek yola tek planla çık” demişti.

Ona çok değer verdiğim halde bu sözlerine katılmamıştım. Benim B planım, A planım gerçekleşmezse şunu yaparım bunu yaparım değildi, A planımı gerçekleştirmek içindi. Çok istediğimiz şeylere ulaşmak için çok emek vermeliyiz. A planında öncelikli olarak yapmamız gerekenleri yapmalı, B planımızda ise A planımızı destekleyecek faaliyetleri yapmalıyız.

Kısacası bir hayal kurup birkaç şey yapıp olmayınca olmayınca başka dala atlayıp buna da B planı demek yerine olması için bitmek bilmeyen enerji sonu gelmeyen mücadele aşkıyla çabalamalı hiçbir zaman pes etmemeliyiz çünkü içimizde hayalimize dair ışık söndüğünde karanlık da olsa ilerlemeye devam ettikçe yıldızların parlayıp bize yol gösterdiğini göreceğiz.

 

 

Deniz SEVEN

Reklam
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

GENÇ İLTER © Tüm Hakları Saklıdır. - 2021
Tüm haklarımız tarafımızca korunmaktadır. Bu siteden hiçbir yazı veya makale izinsiz kopyalanamaz çoğaltılamaz.