GENÇ İLTER

#ELİFSULUİÇİNADALET

10.12.2018
386
#ELİFSULUİÇİNADALET
Reklam

Bir insan düşünün. Yaşı henüz ufak. ÇOCUK. Okul çağında. Bu çocuk bir köyde yaşamakta. Mersin’in bir köyünde. Şimdi diyeceksiniz ki ne var bunda?

O köyde – birçok yerde olduğu gibi – din görevlisi caminin temizliğinden sadece kendisi sorumlu değilmiş gibi Kur’an Kursu verdiği çocuklarla ve ya köy halkıyla beraber temizliyormuş. Diyanet İşlerine ayrılan bütçe camilerin temizliğine yetmiyor çünkü. Bir görevli tutup camileri temizlettiremiyor. Ya da imam o camide sadece namaz kıldırmak için atandığından dolayı temizliğe el atmıyor.

Yine bir Cuma günü. Temizlik vakti. Caminin imamı o kız çocuğunu bir şey almak için depoya gönderiyor. Ardından kendi gidiyor. O küçük yavruya tecavüz ediyor. Kız bu olayı ailesine anlatamıyor. Korkuyor. Üstelik imam da aile dostları(!). O küçük kız psikologa gidiyor. İlaçlar kullanıyor ancak olayın etkisinden kurtulamıyor. Nasıl kurtulsun ki. Her gün o köyde o imamı görüyor. Yaptığı o adice şey aklına geliyor.

Bu kız 2 kez intiharı deniyor. Küçücük bedenine ağır gelen yaşantısından kurtulmak istiyor. Hastanede yapılan müdahale ile kurtarılıyor.Daha sonrasında kız yaşadıklarını Rehberlik öğretmenine anlatıyor. Dava açılıyor hemen. Kız yaşadıklarını bir de polise, savcıya anlatıyor. Kızın sağlık raporu da ifadesini doğrulayınca imam hakkında tutuklama kararı veriliyor.

Daha sonrasında imamın ailesi kızın ifadesini yalanlamak için o depoyu temizliyor. Karanlık olmasın diye depoya pencere açılıyor.Şahit(!) getiriyorlar. Ve mahkeme bu kararı bozuyor.

Kız yaşadıklarını televizyon kanallarına yolluyor. Tv kanalları bunu haber yapmıyor. İmamın siyasi bağlantıları olduğu iddia ediliyor. Daha sonrasında sosyal medyada TT oluyor. Biz de bu olayı buradan öğreniyoruz. Canımız yanıyor. Kahroluyoruz. Atılan twitlerde bir sonraki mahkemenin Mart 2019’da olduğu yazıyor. Elif’in sesi olalım deniliyor.

Siyasi bağlantılara dair hiçbir açıklama yapılmıyor.Yalanlama gelmiyor. Diyanet İşleri de herhangi bir açıklama yapmıyor imam hakkında. Bir din görevlisinin küçük bir kıza tecavüz ettiği konuşuluyor. Bu kişi belgelere rağmen siyasi bağlantıları sayesinde serbest kaldı deniliyor.Ancak siyasetçilerden Elif için bir destek gelmiyor. Haberler de yalanlanmıyor.

Aynı siyasi bağlantıları olan yurt ve vakıflarda yaşanan ve üstü kapatılan tecavüz, yangın olayları gibi. Hatırladınız değil mi?

Biz çocuklarımızı kimlere emanet ediyoruz? Ya da emanet ettiğimiz kişiler devletin personeli ise yöneticilerin tecavüzcülerden ne farkı var? Acaba bir kereden bir şey olmaz mı?

12 yaşındaki bir kız çocuğumuzun yaşadıkları da bundan öncekiler gibi ders almamız gerektiğini söylüyor? Gelin bu sefer daha öncekiler gibi olmasın. Gelin #elifsuluiçinadalet isteyelim. Bizler sesini duyuramayan Elif’in sesi olmak zorundayız.

Şerif Emre AK

Reklam
BİR YORUM YAZIN

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

GENÇ İLTER © Tüm Hakları Saklıdır. - 2021
Tüm haklarımız tarafımızca korunmaktadır. Bu siteden hiçbir yazı veya makale izinsiz kopyalanamaz çoğaltılamaz.