GENÇ İLTER

Hissizliğe Karşı Hissiyat

31.03.2021
408
Hissizliğe Karşı Hissiyat
Reklam

HİSSİZLİĞE KARŞI HİSSİYAT

 

Çoğu zamanımız bir şeyleri yaşamakla değil düşünmekle geçer. Nasıl olacak, ne zaman olacak, şöyle mi olacak, böyle mi olacak diye düşünür dururuz. Bazen geçici şeyleri düşünmekten manevi hislerimizi düşünmeyi unuturuz. Olanlar olur, bitenler biter, geçenler geçer, kalanlar kalır ve gidenler gider. Elimizde kalan manevi hislere kulak verelim ve yanımıza kalan acı da olsa dertte olsa sevmeyi deneyelim. Dememişler mi “dert dediğin misafir onu da iyi ağırlamak gerekir” diye.

 

Ayak ucumdan saç diplerime kadar kırıldım, her gülmeden dudak kenarında bırakılan çizgiden ağlamaktan şişen gözlere kadar kırıldım, baş ucundayken görünmez köşelere saklanan kitap kadar kırıldım, dünyayı sularken yakan kadar kırıldım, papatyanın yerini hüzünlü kasımpatılara verir kadar kırıldım, odayı çınlatan kahkahamın ağlarken hıçkırıklara dönmesi kadar kırıldım ama sabah olunca da kalktım yüzümü yıkadım yeni bir güne başladım.

 

Çayı demledim ama bardağa koyamayacak kadar yoruldum, saçı taradım öremeyecek kadar yoruldum, yazdıklarımı teslim postalayamayacak kadar yoruldum, Çanakkale’de Kilitbahir’e çıkar kadar yoruldum, coşkulu marşlardan hüzünlü fon müziklere geçenler kadar yoruldum ama dinlendikten sonra kalkıp yine koştum.

 

Her yudumda hasret sancısı çekmekten, her şafakta birini kaybetmekten, her şakaktan bir şakrak beklemekten, dünyanın umursuzca dönmesinden, ıslanan çorap gibi insanlardan, suspus oturan sıfatlardan, hedefi olmayan hayatlardan sıkıldım ama daha önce hiç yaşamamış gibi yine heyecanlandım.

 

Olaylar olup biter ya da olmadan biter, bize kalan maneviyatımızda duyduğumuz hislerdir. Bu hislerle bir gecede büyürüz ve tüm zorlu yolları bu hislerle yürürüz.

 

Siyah Çekirdekli Güneş

 

Reklam
BİR YORUM YAZIN

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

GENÇ İLTER © Tüm Hakları Saklıdır. - 2021
Tüm haklarımız tarafımızca korunmaktadır. Bu siteden hiçbir yazı veya makale izinsiz kopyalanamaz çoğaltılamaz.