GENÇ İLTER

İYİ Mİ DEĞİL Mİ ?

18.05.2018
278
İYİ Mİ DEĞİL Mİ ?
Reklam

 

Çok partili hayata geçişimiz 1950 seçimleriyle ve İsmet Paşa’nın ahlaklı siyaset adamlığıyla gerçekleşti. Demokrat Parti iktidar oldu. Ancak o dönemi incelendiğinde halkın DP’ye, onu çok sevdiğinden değil, CHP’den uzaklaştığı için oy verdiği görülmüş. CHP’nin politikalarında artık kendinden bir parça bulamayan halk dinci söylemleri ve halkın içinden gelen bir izlenim veren DP’yi seçti.
Yıl 2018. Meral AKŞENER, ülküsünü bırakıp AKP’nin yandaşlığına soyunan MHP’den ayrılıp İyi Partiyi kurdu. Cesurca davranıp Türkiye’nin ihtiyaçlarına cevap vereceği iddiası tüm yurttaşlarda karşılığını bulmuş gözüküyor. Her ne kadar MHP ve AKP tarafından fetöcü ilan edilse de partisinin içinde Ergenekon Balyoz mağdurlarının, Kardak Kahramanlarının ve 15 Temmuz Kahramanlarının bulunması iktidarın bu suçlamasına en büyük cevap oldu. Ki benim düşüncem muhalefette alternatifim yok diyen seçmen kitlesine, İyi Parti’nin, sağlam bir alternatif olduğu.
Buraya kadar her şey İYİ. Peki ya bundan sonrası?
İktidara gelmesi halinde içinde her görüşten insan bulundurması sorunlara yol açar mı? Zamanında kurulan koalisyon hükümetlerine benzer bir yapıyı şuan tek bir partinin içinde İP’de görüyoruz. Ayrıca Meral Hanım’ın ve partisinin ne tür bir politika izleyeceği de halen halk tarafından anlaşılabilmiş değil. Eğer İyi Parti iktidara gelmek istiyorsa bu konuya bir açıklık getirmelidir diye düşünüyorum.
Ancak benim takıldığım nokta farklı. Zamanında koalisyon hükümetlerinin ne kadar başarılı olduğu hepimizin malumudur. Peki, ülkenin her geçen gün kötüye gittiğini söyleyen bir parti, içindeki bu koalisyon tarzı çoklukla nasıl bu sorunlara cevap verecek? Sizce cidden İYİ mi değil mi?

Reklam
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

GENÇ İLTER © Tüm Hakları Saklıdır. - 2021
Tüm haklarımız tarafımızca korunmaktadır. Bu siteden hiçbir yazı veya makale izinsiz kopyalanamaz çoğaltılamaz.