GENÇ İLTER

Merhaba Güzel İnsan

03.07.2020
608
Merhaba Güzel İnsan
Reklam

Bu okuduğun yazı senin,benim,bizim gibi olanlara. Çok kırılmış ama kırmamışlara, sayısız üzülüp yıkılmamışlara, tutunacak bir yardım eli beklerken bile koşup yardım için el uzatanlara,teknoloji çağında mektup almak isteyenlere,21. yüzyılda da umuda inananlara yazıldı.
Bu yazı birikip birikip cevapsız mektuplarda yer almaya, Milena’ya Mektuplar’a kardeş olmaya yola çıktı ve şimdi senin gözünde yerini aldı, amacına ulaştı.
Kırılır insan saç diplerine kadar ama kırıldığıyla kırmadığında insan kalır insan.Bazen esip gürlemek ister; estiğinde yerden kaldırmadığı toz kadar kalır insan,gürlediğinde karşısındakini korkutmadıkça insan kalır insan.
Bazen bağırmak gelir içimizden,bazen hüngür hüngür ağlamak.Bağırışın koparmıyorsa hala bağları,göz yaşın başkasını boğmuyorsa hala insansın.
Yani diyorum ki; tam anlatacakken boğazında takılıyorsa yaşadıkların;buna rağmen hala neşeden,umuttan,inançtan birer parçaysa etrafa saçtıkların; kırıklarınsa kalbine attıkların tanıştığıma memnun oldum güzel arkadaşım…
Bunca zaman yeter insanlara kattıkların!Yeter artık içine attıkların! Artık sıra kendin için yapacaklarının, kendin için yazacaklarının olsun ;belki bir şiir, belki bir öykü ,belki bir mektup… Kendin için alacakların belki bir kutu belki bir kitap…
Her sabah güneş yeniden doğar ya, gecenin karanlığını yıldızlar deler ya, bahar gelince çiçekler açar ya nasılsa… Sen kırılsan da umudunu kırma, yara aldığın yerden yaralama. Bu ilk mektup olsun benden sana,devamı gelecektir beklemeyi bırakma 🙂

 

Deniz SEVEN

Reklam
BİR YORUM YAZIN

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Tayyibe dedi ki:

    Ben bu kadar güzel bir şey okumadım desem… ki okurum yani güzel şeyler…
    Bu başka olmuş his başka söz başka…

    Çok teşekkür ederim aldığım en güzel en anlamlı mektup.

  2. deniz;) dedi ki:

    Uzun zaman önce tanıştığım ve yüzümde tebessüm bırakan birinden mektup almak güzel oldu, devamını bekliyorum:)

GENÇ İLTER © Tüm Hakları Saklıdır. - 2021
Tüm haklarımız tarafımızca korunmaktadır. Bu siteden hiçbir yazı veya makale izinsiz kopyalanamaz çoğaltılamaz.