GENÇ İLTER

Ne Olmak İsterim?

19.02.2021
331
Ne Olmak İsterim?
Reklam

Yaklaşık olarak 70 yıl civarı yaşıyor insan. Öyleyse diyebiliriz ki insan 70 yıl civarı şaşıyor! Bazen yaşadıklarına şaşıyor bazen yaşamadıklarına, bazen yolu şaşıyor bazen aklı.

 

“Ne olmak isterim?” dedim kendime, “ben ne olmak isterdim?” sonra cevap verdim ve cevabıma şaştım.

 

Ben sevgili dost, ben bir zarf olmak istediğime karar verdim. Neden zarf olmak isteyebilir bir insan? Benim cevaplarım basit. Gezmek için zarf olmak istedim. Seveni sevdiğine kavuşturan iki satır yazıyı koruyup kollamak, saklamak için zarf olmak istediğime karar verim. Renklisi, renksizi, desenlisi, desensizi, birinci kalite olanı ve saman kağıttan yapılanı…

 

Sol üstte yazılı olanın solundan geçenleri sağ altta olana iletmek isterim. Üzerime sevdiğim bir şehrin pulu yapışsın şehri üstüme giymiş olayım isterim ya da sevdiğim bir çiçek olsun pulda buram buram sevdiğim çiçek kokayım isterim. Ebru sanatını severim sevgili dost, pulun üstünde güzel bir ebru resmi olsun; lise sıralarına gideyim, elime aldığım gül dallarıyla boyayalım yine suyu. Zarf olmak istemek çok şey mi bu zamanda? 21. yüzyıla nispet yaparcasına pullanıp gitmek, varmak istediğin yere çok şey mi?

 

“Kimse üstün değil, kimse altta değil, kimse eşit de değil. Herkes tam anlamıyla benzersiz. Kıyaslanamaz. Sen sensin, ben ben” Ben bugün bir zarfım, içimdekilerle sana gelen; peki ya sen?

 

Siyah Çekirdekli Güneş

Reklam
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

GENÇ İLTER © Tüm Hakları Saklıdır. - 2021
Tüm haklarımız tarafımızca korunmaktadır. Bu siteden hiçbir yazı veya makale izinsiz kopyalanamaz çoğaltılamaz.