GENÇ İLTER

YOLCU

14.07.2021
257
YOLCU
Reklam

YOLCU

Merhaba Yolcu,

İnsanlar anlatıyorlar anlatıyorlar “sorunuz var mı” diye soruyorlar. Oysa bizim sorulardan önce sorunlarımız var unutuyorlar. Anlatarak geçecekse anlatalım ama ancak anlayarak geçecek şeyler var.

Geçecek şeyleri geçip gitmeliyiz belki de. Yavaş giden aracı acelen varken sollarsın ya hani bazı şeyleri de solumuza atıp gitmeliyiz ve devam etmeliyiz yolumuza. Yolumuz bir yere çıkacağı için değil üstelik gitmelerimiz, yolcu olduğumuz için gitmeliyiz.

Yol bir yere varmayacak olsa da yoldan dönecek miyiz? Yoldan dönsek yolcu olmaktan vazgeçecek miyiz? Geçmesine çok yol da  geçeceğiz es de geçeceğiz ama yolcu olmaktan vazgeçmeyeceğiz.

“Yolumuzda olsa da dağlar kalın bir perde,

Pervasız bir balonuz*  bu hudutsuz göklerde.” Öyleyse üfleyelim balonumuza bir nefes ,bir nefes daha ve hatta nefes nefese kalana kadar, son nefesimizi verene kadar, imkansızı başarana kadar.

Yolunun sonu olmayan bir yolcudan aynı yolda karşılaştığı yolcuya bir yoluk olsun bu mektup. Yolda akşam da çöker güneş de doğar, yağmurun ardından çiçekler de açar… Çıktığımız yolda kaybolsak da birbirimizi, benliğimizi kaybetmeme dileklerimle son veriyorum.

 

Hoşça’kal Yolcu…

 

İmza: Bir Yolcu

Reklam
BİR YORUM YAZIN

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

GENÇ İLTER © Tüm Hakları Saklıdır. - 2021
Tüm haklarımız tarafımızca korunmaktadır. Bu siteden hiçbir yazı veya makale izinsiz kopyalanamaz çoğaltılamaz.